Saturday, August 25, 2012

Laps seljaga sõidusuunda kuni 3 eluaastani! Cybex Sirona


Internetis tuhnides võib leida igasugu huvitavat informatsiooni, mida Eestis imelikul kombel ei avalikustata. Sellel suvel võeti EL vastu uus reisijate turvalisuse plaan ehk European road safety2011-2020. Seda lugedes leidsin, et EL on nüüdsest soovituslik hoida last seljaga sõidusuunas kuni 3 eluaastani.
103.    Recommends that children up to the age of three travelling in vehicles should be secured in rear-facing child seats
Sellisele järeldusele jõudis Euroopa parlament läbi pikkade uuringute, mis näitasid selgelt, et seljaga sõidusuunas on lapsele turvaliseim viis reisimiseks. Loodan, et kunagi teatab mõni vastav ametnik seda meie inimestele ka. Uuele ohutusstrateegiale on alla kirjutanud meie endi eurosaadikud, seega tundub kummaline, et sellist olulist infot rahvaga ei jagata.


Selg sõidusuunas turvatoole liigub meie poodides juba üsna mitmeid. Paljud lapsevanemad on jätnud selle ostmata, sest paigutamine on kehva ja last ebamugav sinna panna. Jällegi youtube.com lehel sobrades leidsin Cybex Sirona tutvustuse. See tundub väga vahva turvatool olevat (Cybexi Facebooki ja kodulehel on täpne info saadaval, ka eesti keeles). Turvatool kinnitub isofixiga autosse, seega mingid rihmad segamas pole. Turvatooli saab pöörata alusel nagu Maxi Cosi Axist ehk turvatooli saab keerata ukse poole, mis muudab lapse istuma panemise imelihtsaks ja mugavaks. Turvatool on 5 punkti rihmaga. Ühest videost sain aru, et hiljem saab turvatooli kasutada näoga sõidusuunas ja koos löökpadjaga. Turvatool sobib seljaga sõidusuunas kasutamiseks 0-18kg.
Kui keegi kasutab oma lapsel mõnda SSS turvatooli, siis ma oleks väga rõõmus, kui ta jagaks oma kogemusi minuga ja teiste blogi lugejatega (oma kogemustest ja arvamustest kirjutage elen.anni@mail.ee)!

5 comments:

tikker said...

Õudselt äge tool. Selleks ajaks, kui ma ükskord kolmanda tite saan, on loodetavasti vinged testitulemused ka juba ette näidata :P

Anonymous said...

Me peame oma pisikesele uue tooli vist muretsema. Kilodega veel on natuke hällis ruumi aga turvarihmad tulevad juba poole selja pealt ja pikkus ning laius jäävad väikseks aga laps alles 3kuune. Mitte ei oska valida. See on hästi lahe tool aga hirmus kalli hinnaga ma vaatasin.

elenanni said...

Odavamest sss turvatoolidest kiidetakse palju Concord Ultimaxi. Käib umbes sama lamavasse asendisse kui turvahäll. Miinuseks on, et sss saab kasutada kuni 13kg ja edasi on nss.
Turvatestides on HTS BeSafe turvatoolid häid tulemusi saanud, aga neid tasub enne ostu autosse proovida ja vaadata kuidas nii pisike laps seal jääb.

Anonymous said...

Meil kasutusel Britax Hi-Way 2 (http://shop.textalk.se/shop/10208/art8/h4266/1844266-origpic-81a083.jpg). Selle tooli paigaldamine ei ole kõige mõnusam aga 2-aastane laps on seal sees rahul. Otsisin küll isofixiga tooli aga aasta tagasi oli valik õige väike. Valisin just selle järgi, et mahuks ka väiksemasse autosse (istmepadi natuke lühem ja tooli välismõõtmed kitsamad). Olgu näitena toodud, et Volvo V50 tagaistmele mahtus tooli kõrvale veel 2 täiskasvanut :)

Anonymous said...

Meil on selline tool ja oleme ülimalt rahul. Last mugav sinna panna ja piisavalt ruum,et ta saaks ennast mõnsalt tunda.Muretsetud saigi sp et laps alles 4,5kuune aga lihtsalt nii pikk ja suurt kasvu et turvatoolis sõit oli küllalt ebameeldiv. Hetkel sõidame seljaga sõidusuunas kuid ühe nupuvajutusega võimalik suunda ja lamamisasendit muuta.
Igati oma hinda väärt